вторник, 15 августа 2017 г.

Регіональний дитячій фестиваль «ROBOСХІД».


Марс. Перше місто людей. За містом, куди не кинь оком, кілометри вітрогенераторів та оранжерей. Їхнє завдання – забезпечити поселенців енергією та киснем. Весь інший простір червоної планети використовується для пошуку льоду, з якого видобувається найнеобхідніша для людини рідина. Всі процеси життєзабезпечення та виробництва автоматизовані й здійснюються роботами…

Це не рядки з оповідання письменника-фантаста про «прекрасне далеко», це типова реальність сучасних школярів, в якій вони спочатку вигадують, а потім створюють свої мікросвіти: розумні домівки, екологічні вулиці, автоматизовані планети. Так, поки що вони іграшкові, зроблені на рівні моделей. Але ці моделі реально діючі та мають потенціал для вдосконалення, бо центральними їх об’єктами є роботи, яких діти власноруч складають з конструкторів Lego та програмують на виконання певних завдань.


4 червня 2017 року у юних робототехніків з різних міст Донеччини з’явилась чудова нагода продемонструвати всім поціновувачам новітніх технологій своїх роботів – компанія QuartSoft Ukraine зібрала їх у просторих залах Краматорського центру позашкільної роботи на Регіональному дитячому фестивалі «ROBOСХІД». У фестивалі взяли участь: «LegoCraft» - команда Краматорської ЗОШ №8 (тренер - Світлана Грицай), «Юні друзі тварин» - команда Краматорської ЗОШ №8 (тренер - Людмила Боровик), «ITway» - команда Краматорської ЗОШ №16 (тренери - Андрій Лук'яненко та Лілія Котенко), «LEGO-майстри» - команда Краматорської ЗОШ №16 (тренер Ирина Лукьяненко), «2 + 2» - команда МАН ДДМА (тренери - Андрій Беш та Наталія Клімченкова), «Східний Робоклуб Добропілля» - команда ГО «ДЦМ «Добро» (тренери - Олександра Орос та Ганна Немченко), «ЛегоМозок» - команда «Робоклуб Маріуполь» (тренери - Анастасія Пономарьова, Олена Украінцева та Олександра Ваксман), «FTP Forest Trash Patrol» - команда СОЦСР «Смарагдове місто» з с. Соснове (тренер - Віталій Булавенко). Кожна з команд виступила з презентацією власного проекту. Їх було багато – різної спрямованості й різного рівню складності, починаючи від простих систем збору (за допомогою роботів, звичайно ж) сміття, виконаних молодшими школярами, і закінчуючи складними системами клімат-контролю в оранжереях, виконаних старшокласниками. Розважала глядачів своїми роботами та майстер-класами з їхнього керування й Харківська технічна студія «Винахідник».

Але справжній ажіотаж публіки викликали робозмагання – великі скупчення вболівальників навколо рингів зробили неможливим подивитись поєдинки машин із залу. Врятували ситуацію великі екрани, що транслювали все те, що коїлося на ігрових полях всім іншим глядачам. Робофутбол – в кожній з футбольних команд було по два роботи, що силою маси та спритністю рук своїх керівників-створювачів, намагалися вкотити кульку в ворота-коробочку супротивника. Робокегельринг – роботи, діючи за алгоритмом заздалегідь написаних для них програм, виштовхували бляшанки за межі рингу. У робосумо за межі рингу відправлявся робот-супротивник, і тут теж долю машини вирішувала спритність роботи юнаків із пультом керування. А ось у змаганні зі слалому робот повинен був сам, за допомогою своїх датчиків, розібратись, яким шляхом йому крокувати, щоб дійти до фінішу, не зійшовши з траси.

Наразі найкращими в вищезазначених видах робозмаганнях виявились, отримавши кубки переможців:

- Команда «LegoCraft» - у змаганнях із робофутболу;
- Команда «ITway» - змаганнях із робокегельрингу та робослалому;
- Команда «ЛегоМозок» - у змаганнях з робосумо.

І ось що хочеться сказати наприкінці цієї статті. Заняття в гуртках з робототехніки далеко не обмежується складанням з конструкторів роботів та написання для них рядків програмного коду. Створення роботів – це великий стимул для перетворення сухої інформації, отриманої учнями на уроках з математики, фізики, біології тощо, в стійкі знання предметів, бо діти бачать необхідність та результати від використання цих знань. Бо щоб допомогти тварині, треба знати її звички, а це біологія, щоб контролювати стабільність робота, треба вірно розрахувати його центр ваги, а це фізика і так далі. Створення роботів – то є ще й колективна робота з вирішення певної проблеми, де діти вчяться комунікувати та йти на зустріч одне одному… Мабуть таки, вони будуть кращими за нас, коли подорослішають.

А тепер прийшов час подякам – бо такий масштабний захід самотужки організувати й провести було б дуже складно. Тому дякуємо всім тим, хто долучився до фестивальомейкерства, а саме:

- Управлінню освіти Краматорської міської ради;
- Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької ОДА;
- Вчителю інформатики Краматорської ЗОШ №16 – Андрію Лук’яненку;
- Керівництву Заводу автогенного обладнання «Донмет» - Володимиру та Ірині Сергієнко;
- Кібер-активісту Сергію Гакову;
- Волонтерам ГО «Медичний порятунок».

Дякуємо всім! До зустрічі через рік – на наступному Регіональному дитячому фестивалі «ROBOСХІД»!


Комментариев нет:

Отправить комментарий