понедельник, 20 марта 2017 г.

З фестивалю «ROBOfirst – більше ніж роботи» повернулися юні робототехніки із Краматорська!

11-12 березня 2017 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбувся фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи». Це масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонстрували свої вміння у області конструювання, робототехніки, програмування, інженерії та архітектури.


У рамках фестивалю було проведено два конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років).


Протягом двох днів понад 1000 юних конструкторів-робототехніків презентували своїх роботів, LEGO-моделі та інноваційні ідеї-стартапи на тему «Пліч-о-пліч з тваринами». Останні 6 місяців учасники команд досліджували взаємодію людей та тварин, дізнавались, яким чином вони впливають одне на одного, і як можна покращити цю взаємодію. На фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» було представлено близько 130 різних дитячих проектів-стартапів на цю тему.


Місто Краматорськ на фестивалі представили чотири команди:
  • «Юні друзі тварин» (команда молодших школярів з ЗОШ № 8, викладач - Людмила Боровик);
  • «Lego Graft» (команда старшокласників з ЗОШ № 8, викладач - Світлана Грицай);
  • «Lego-майстри» (команда молодших школярів з ЗОШ № 16, викладач - Ірина Лук’яненко);
  • «ITway» (команда старшокласників з ЗОШ № 16, викладач - Андрій Лук’яненко).


На учасників фестивалю окрім конкурса чекали LEGO-майстер-класи з робототехніки, архітектури, математики та географії. Всі бажаючі мали нагоду зіграти у робофутбол, робоперегони та покерувати роботом-захоплювачем. Й оскільки тема цьогорічного конкурсу - «Animal Allies» (друзі тварин), то для всіх присутніх волонтери-кінологи провели показові виступи з собаками-терапевтами.


12 березня, після виконання усіх конкурсних завдань, в концертному залі Українського дому відбулася урочиста церемонія нагородження переможців.


Кожний учасник фестивалю отримав сертифікат та медаль за участь у турнірі, а також судді визначили окремих переможців у різних номінаціях. Команда «Lego Graft» посіла друге місце у номінації «Дослідження» та отримала кубок переможця. Команду «Юні друзі тварин» відзначили у номінації «Найбільш креативне рішення», а команду «Lego-майстри» - в номінації «Співпраця та дружба».


Довідково: Участь краматорських школярів у фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи» здійснювалась за ініціативи та фінансової підтримки компанії QuartSoft Ukraine.

Комментариев нет:

Отправить комментарий